Arge Çalışmaları

Arge Çalışmaları Logo

Arge Çalışmaları

SBI bilişim, genç ve dinamik ar-ge ekibiyle birlikte Temel araştırma, uygulamalı araştırma ve deneysel geliştirme faliyetleri yürütmektedir.

SBI bilişim bünyesinde faaliyet gösteren ar-ge ofisi, siber güvenlik, yapay zeka ve makine ögrenmesi, yazılım, elektro manyetizma ve spesifik donanım geliştirme gibi alanlarda AR-GE çalışmaları yürütmektedir.

SBI bilişim AR-GE çalışmalarında 3 farklı uygulamayı bünyesinde barındırır.

1. Temel araştırma (basic research): Belirli, özgün bir uygulama veya kullanım düşünülmeden, kuramsal veya deneysel çalışmalarla olguların ve gözlemlenebilir durumların altında yatana ilişkin yeni bilgi edinmeye denir.

2. Uygulamalı araştırma (applied research): Uygulamalı araştırma da özgün bilgi üretmeye yöneliktir. Ana hedef olarak doğrudan özgün ve pratik bir amaç içerir.

3. Deneysel geliştirme: Araştırma ve/veya pratik deneyimden edinilmiş ve halen varolan bilginin üzerinde yükselen, ancak yeni materyaller, ürünler, devreler üretmeye; yeni süreçler, sistemler hizmetler oluşturmaya veya halen üretilmiş veya oluşturulmuş olanları büyük ölçüde iyileştirmeye yönelik sistemli çalışmalardır.

Ar-ge çalışmalarımızdan elde ettiğimiz bilgi birikimi ile katma değeri yüksek ve stratejik ürünler geliştirmeyi hedefleyen SBI bilişim, ayrıca elde edilen bu bilgi birikimi ile ürün geliştime faliyetlerine bilimsel altyapı sağlamayı da başarmıştır.

Base-Guard zafiyet veritabanı SBI bilişim Siber güvenlik ekibinin geliştirdiği ve tasarımı tamamen SBI bilişim ar-ge takımına ait olan bir veritabanıdır.

Insibat Asset Protection yine Ar-ge takımı ve siber güvenlik ekibinin geliştirdiği IT varlık koruma çözümü olup tasarımı ve içerdiği bileşenlerin tamamı SBI bilişim ar-ge takımı tarafından %100 yerli kaynaklarla oluşturulmuştur.

Son yıllarda gittikçe populer hale gelen ve önemi günden güne artan yapay zeka ve makine öğrenmesi teknolojilerinde de ar-ge çalışmalarını sürdüren ar-ge takımımız yapay zeka ile beden dili ve duygu analizi konusunda yaptığı çalışmalar ile de ileri teknolojinin gerekliliklerini ortaya koyacak bilgi birikimi ve tecrübeyi oluşturmaktadır.

Ar-ge faliyetlerimiz arasındaki bir diğer çalışma ise büyük veri analizi ve iş zekası teknolojilerinin geliştirilmesidir.Bu kapsamda ortaya konulan çalışmalarda;

  • İlişki analizleri
  • Sosyal Ağ Analizleri
  • Sahtecilik Tespiti
  • Soy Agacı Analizleri
  • Kaynak yönetimi gibi konularda sonuçlar ortaya koyabilen algoritmalar üzerinde geliştirme çalışmaları yapılmaktadır.
  •  

Kamu kurumlarında ortaya konan kritik projelerde görev alan yazılım ve ar-ge ekibiyle yerli ve milli projelere katkı sağlayan SBI bilişim, yaptığı AR-GE faliyetleri ile sağladığı bilimsel altyapı ve tecrübeyi elinde tutarak kabiliyet ve yeteneklerini her geçen gün arttırmaya devam ediyor.

Diğer Ürünlerimiz

SBI Bilişim olarak Ar-Ge Faaliyetlerini Gerçekleştirdiğimiz diğer ürünlerimiz:

Copyright © 2018 SBI Bilişim