Insibat NEDİR?

Çağın ihtiyaçlarına uygun yenilikçi yaklaşım ile geliştirilmeye başlayan ve varlık koruma çözümü olan Insibat, içerisinde bulunan zafiyet motoru ile sahip olduğunuz IT varlıkları üzerinde kesintisiz olarak güvenlik denetimi sağlar.

Insibat, SBI Bilişim mühendisleri tarafından geliştirilen zafiyet tarama motorunu kullanarak IT varlıklarınız üzerinde zafiyet denetimi yapar.Ayrıca, tamamen Ar-Ge takımımız tarafından tasarlanan ve geliştirilen BaseGuard zafiyet veritabanını kullanır.

NEDEN Insibat?

Düzenli olarak güvenlik denetimine tabi tutulmayan sistemler üzerinde bulunan yada insan hatalarının sonucu olarak, IT sistemleri üzerinde bulunan güvenlik açıklıkları farkedilmeyebilir.Bu durum saldırganlar için kurumunuzu kolay hedef haline getirebilir. Insibat kurumunuzun ihtiyacı olan güvenlik denetimini 7/24 kesintisiz olarak gerçekleştirirken, IT varlıklarınızda meydana gelen değişiklikleri de izleyerek, ortaya çıkacabilecek güvenlik açıklarını anlık olarak tespit eder ve size bildirir.

NASIL ÇALIŞIR?

Insibat sizden sadece korumasını istediğiniz IP adresini ister ve geri kalan her şeyi kendi halleder. Insibat, sahip olduğunuz IT varlıklarının güvenlik denetimini tamamen otomatik olarak gerçekleştirir.Zafiyet taramasının yanında, sahip olduğu eklentiler ile spesifik zafiyetlerin de denetimini otomatik olarak gerçekleştiren Insibat’ın raporlama ve risk derecelendirme özellikleri de otonom hale getirilmiştir.

Insibat'ın öne çıkan özellikleri:

Insibat

Tamamen Kendine Ait Zafiyet Motoru ve Zafiyet Veritabanı

Varlık Denetimi

Varlıklar Üzerinde Kesintisiz Zafiyet Taraması

Varlık Denetimi

Sadeleştirilmiş Kullanım ve Özelleştirilebilir Arayüz

Varlık Denetimi

Varlıklar Üzerinde Tespit Edilen Güvenlik Zafiyetlerinin Otomatik Olarak E-posta ve Sms Yoluyla Bildirilmesi

Varlık Denetimi

Varlık Denetimi

Konfigürasyon Denetimi

Varlık Denetimi

Risk Derecelendirme

Varlık Denetimi

Gelişmiş Raporlama Mekaniği

SIEM Entegrasyonu

Varlık Denetimi

Limitsiz Varlık ve Ip Koruması

Diğer Ürünlerimiz

SBI Bilişim olarak Ar-Ge Faaliyetlerini Gerçekleştirdiğimiz diğer ürünlerimiz:

Copyright © 2018 SBI Bilişim